Horoskopy on-line
 
Nativní horoskop
 
 
 
Toto je provizorní provoz starého ASTROMATu. Brzy ho nahradí nový !
 
 
pondělí
3:57 17.6.2024
 
 
Daňový poradce
Ubytování Šumava
Pronájem chaty na Šumavě
 
 

Nativní horoskop vypovídá o základních povahových a fyzických vlastnostech osoby a v omezené míře obsahuje rovněž určité typy předpovědí, které vychází právě z psychických a fyzických dispozic. Od nativního horoskopu nemůžete tudíž očekávat odpověď na otázku "Co mě čeká a nemine tento měsíc ?". Na tuto otázku by Vám měl dát odpověď horoskop tranzitivní. Namísto toho se Vám dostane odpovědi na otázku "Jaký jsem ?" (popřípadě jaká je osoba, jejíž horoskop si vypočítáte).

Asi jste už někdy četli nějaký horoskop v novinách, popřípadě nějakou knihu o charakteristikách osob podle toho, v jakém znamení se narodily. Takovýto druh horoskpů (v jedné astrologické knize se o nich mluví jako o horoskopech bulvárních :-) vychází pouze z jednoho údaje a tím je postavení Slunce ve zvěrokruhu v době narození dotyčné osoby. Jistě už Vás někdy napadla otázka, zda snad všichni lidé narození ve stejném znamení jsou stejní ? Odpovědí na tuto otázku je samozřejmě jednoslovné "ne". Jakkoli má Slunce asi největší vliv na náš život, i ostatní planety mají svůj vliv a ten se právě snaží zachytit nativní horoskop.

Nativní horoskop je sestaven na základě stavu oblohy v době narození osoby. Neposuzuje se pouze postavení planet v jednotlivých znameních, ale bere se do úvahy i jejich vzájemná poloha (tak zvané aspekty), skutečná poloha planet na obloze (pozice planet v domech) a dokonce i rozmístění znamení zvěrokruhu na obloze. U jednotlivých planet se vyhodnocuje jejich vliv. Samozřejmě, pokud má planeta celkový vliv záporný, výklad související s jejím postavením vyznívá negativně a naopak.

Asi Vás napadne, kdo vlastně určil výklad, který náleží k tomu kterému postavení planet. Odpověď je prostá - výklad postavení planet byl sestaven astrology, kteří za dobu své praxe poznali mnoho lidských osudů. Výklad konkrétního aspektu je tudíž jakýmsi průměrem vlastností všech osob s nimiž astrolog přišel do styku a které měly stejný aspekt v horoskopu. Z tohoto faktu plyne, že výklad související s "planetami" jako je Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn je důvěryhodnější, protože tyto planety jsou známy nejdéle. Planeta Uran byla objevena teprve roku 1791, planeta Neptun roku 1846 a Pluto roku 1930. Planetu Pluto jsem vůbec nezahrnul do výkladu, protože to podle mého názoru nemá smysl, neexistuje ucelený výklad jejích aspektů. Takže vlastně žádná záhada, co říkáte. Prostě statistika.

Pro výpočet nativního horoskopu, zvolte v menu nalevo možnost "Výpočet".